O nás

O nás

Počiatky vzniku chaty Hájenka nás zavedú až na začiatok 70. rokov 19. storočia, keď na mieste súčasného horského hotela v časti Makov – Kasárne stála menšia drevená chatka. V tých časoch bola miestnym obyvateľstvom využívaná len sporadicky. Bohužiaľ, z tohto nádherného obdobia sa zachovalo len málo fotografií a väčšina z nich je v súkromných zbierkach.

Chata postupne v priebehu rokov menila svoj ráz a majiteľov. Od roku 2004 prešla rozsiahlou rekonštrukciou a prístavbou väčšej časti, všetko v réžii súčasných majiteľov. V apríli roku 2005 bolo vydané stavebné povolenie a mohla sa začať výstavba I. etapy Horského hotela Hájenka. 5. septembra bolo odsúhlasené stavebné povolenie II. etapy a nasledovala realizácia výstavby, Hájenka už dostávala výslednú podobu. Zodpovednosť za výber materiálov, celkového rozloženia izieb a vonkajšieho vzhľadu prevzali Ing. Roman Bojňanský a pán Peter Rolinec, ktorí realizovali svoju predstavu Horského hotela Hájenka*** v slovensko-valašskom štýle.

Vďaka usilovnosti a snahe tých, ktorí sa podieľali na všetkých realizačných prácach Horského hotela Hájenka, bolo možné v decembri 2005 otvoriť prvú zimnú sezónu. Úpravy terénu boli ukončené v lete roku 2006. Dnes už Horský hotel Hájenka*** dotvára neodmysliteľnú siluetu na úpätí svahu malebného vrchu Veľký Javorník.

Pri stavbe horského hotela brali majitelia ohľad na krásne prostredie, v ktorom je hotel situovaný – hotel má vlastnú čistiareň odpadových vôd, vlastnú studňu. Je vykurovaný ekologickým tepelným čerpadlom. Technické zázemie hotela je na vysokej technologickej úrovni, celé prízemie hotela je pokryté WiFi signálom. Hotel je nefajčiarsky.

Máme ambíciu osloviť domácu aj zahraničnú klientelu so záujmom o tiché prostredie a prijateľný komfort služieb. Naše služby sú vhodné pre rodiny s deťmi, pre športovo a rekreačne orientovaných klientov, pre ľudí, ktorí vyhľadávajú prírodu, kde ľudská ruka a moderná doba ešte nedokonali dielo skazy. Kombinácia okolitej prírody a ponúkaných služieb je priamo stvorená pre ozdravné pobyty pre deti a seniorov, hotel ponúka zázemie pre organizovanie spoločenských akcií, seminárov, školení a porád.