Sporting amenities & Freetime Activities

Multipurpose playground

Situated directly in front of the hotel is a sports court with an artificial surface for tennis, football tennis, volleyball and football. During the winter season the playground turns into an ice rink for skating and ice-hockey.

Sporting equipment, including tennis racquets and balls, football and football tennis balls, goals, hockeysticks and pucks is available for borrowing; just contact the hotel staff.

The playground is illuminated!

Since the time the artificial -surface court was built up, we have regularly organised the Makov Mayor’s Cup football tennis tournament. Have a look at our photo gallery! We will be pleased to see you and your team participating in this excellent event next time.

Mountain bike rental; “Cyclists Welcome Certification”

The hotel offers mountain bikes for rental.
We offer special stays for cyclists, organised in cooperation with external agencies.

 • the Certification Agreement
 • notice Board Cyclists welcome
 • provides energy dense breakfast with minimal fat
 • possibility of accommodation for one night
 • the possibility of washing and drying clothes and equipment
 • lockable room for storing bicycles free of charge
 • providing basic tools for simple repairs bicycles
 • can wash their bikes
 • first Aid kit
 • ensure the removal and transport of luggage for cyclists
 • list of accommodation options for cyclists in regions
 • Free Internet Access

Ping-pong table

A ping-pong table is available in front of the hotel during the summer season; we also offer racquets and balls to borrow.

Animation programmes

We can prepare for you customised animation programmes. Our staff is ready to accompany you for mushrooming in surrounding forests or hiking and exploring nature’s beauties. More information will soon be available here and in News.

Skiing

The hotel’s excellent location is a guarantee that you would not be bored there even in winter. The hotel is built virtually right on a downhill course. The slope, located directly at the hotel, is equipped with a Tatrapoma ski lift, a lighting system and an artificial snow making system. For more information please visit www.zona-snow-makov.sk. In close vicinity to the hotel are a Tatrapoma ski lift and a children’s ski lift.

“White track” lovers will be pleased too: The surroundings boast many cross-country tracks; the most popular one, however, is the track following the ridge of the Javorníky mountains.

Available throughout the winter season for all who ski, play ice-hockey, skate, or simply are keen on winter sporting is a storage room for safekeeping the skiing gear and a heated boots storage room.

Visit our wellness centre to have a rest after a hard sporting day!

Each program is always tailored individually and be ready with a bid


 1. Outdoor program - Most cez rieku Bečva

  Outdoor1


  Úvod do programu

  CHKO Beskydy vyčlenilo prostriedky na stavbu mosta v prísne chránenej časti Beskýd zvanej “Valašské kráľovstvo”. CHKO vyhlasuje výberové konanie, do ktorého sa vzhľadom k náročnosti stavebných prác prihlásili iba dve miestne stavebné firmy. K hlavným špecifikám projektovej dokumentácie patrí nutnosť vyhovieť veľmi prísnym vyhláškam a nariadením zo strany ochrany prírody a tiež obmedzenia spojené so vstupom na chránené územia, rovnako ako s vykonávaním rekognoskácie terénu aj samotných prác v chránenej zóne. Vyžadovaná je nároćná spolupráce dvoch konkurenčných tímov, pretože ideová štúdia, z ktorej je nutné pri projektovaní vychádzať, vyžaduje kvôli zákazu akéhokoľvek zásahu do koryta rieky zostavenie mosta z dvoch vopred pripravených častí.


  O čo ide

  Tímová strategická hra. Cieľom je postaviť spoločne most v životnej veľkosti z drevených dielov. Most cez určité územie (rieku či potok) stavajú dva navzájom súťažiace tímy. Most je skompletizovaný, až keď oba konkurenčné tímy dokončia svoju polovicu. Mieša sa súťaživosť a radosť zo spoločného diela. Hra odkrýva vzťah jedinca a spoločenstvá, silným momentom je samotný záver hry, kedy sa po spoločne postavenom moste všetci prechádzajú.

  Dĺžka programu: 1,5 – 3 hodiny (podľa dohody s klientom a počtu účastníkov)

  Zaradenie: celoročné denné – v lete aj podvečerná program

  Počet osôb: 10 – 30 v dvoch skupinách.
 2. Rozhľadňa MILOŇOVÁ zakaždým inak

  Outdoor21


  Spoločensko-súťažné akcie pre skupinových záujemcov, obsahujúce súťaže a svojrázne humorné hry. Všetko je podfarbené vôňou miestnych gastronomických špecialít a pochutín.


  U týchto akcií je vždy program spojený s rozprávaním o Valašsku. Možný aj nočný výstup na rozhľadňu s čelovkami.
 3. Dračie lode

  Outdoor31


  Skupinová akcia odohrávajúca sa na vodnej nádrži v Novom Hrozenkove. Skupiny minimálne po 4 osobách medzi sebou súťažia vyraďovacím spôsobom alebo na čas na raftoch, na vytýčenej trase. Akcia prebieha na raftoch (max. 6osob / raft) prípadne na kanoe (max. 2osoby / čln).


  K príslušenstvu patrí zapožičanie prilby a neoprénov. Dĺžka trvania akcie 3 hodiny, vrátane výborných dobrôt na občerstvenie.
 4. PO STOPÁCH YETTIHO – výlet na snežniciach

  Outdoor41


  Prechádzka na snežniciach mimo upravované cesty. V lete alebo za zlých snehových podmienok nordic walking (palice bez snežníc).
  Časová náročnosť: 1,5h – 2h (0,5h času je vymedzené na nastavenie snežníc, obutie a vysvetlenie bezpečnej techniky chôdze).


  Využitia programu: cez deň/večer (variant obsahuje zapožičanie čeloviek).
 5. Bežky - 'SNEŽENKY A MACHŘI' ALEBO 'PO ZELENÝ LÁĎO, PO ZELENÝ'

  Outdoor5


  Výjazd na bežkách v upravenej stope. Výučba správnej techniky zábavnými úlohami. Možný výstup na hrebeň.
  Časová náročnosť: 1,5h – 2h (0,5h času je vyhradené na výber veľkostí).


  Využitia programu: cez deň/večer (variant obsahuje zapožičanie čeloviek). Pri nedostatku snehu možné nahradiť Nordic Walking.
 6. Guláš cup

  Outdoor6


  Úvod do programu

  Jedná sa súťažné varenie gulášu. Skupina sa rozdelí na tímy. Každý tím dostane kotlík, drevo, mäso, všetky ingrediencie a kuchynský riad. Tímy súťažia medzi sebou o najlepší guláš.


  O čo ide

  Samozrejme pri tomto možno urobiť spoločenský večer s harmonikárom a ďalšie detaily možno dohodnúť individuálne.

  Dĺžka programu: 1,5 – 3 hodiny (podľa dohody s klientom a počtu účastníkov)

  Zaradenie: celoročné denné – v lete aj podvečerný program

  Počet osôb: 10 – 30 vo viacerých skupinách.
 7. Koštovanie páleniek v teréne

  Outdoor7


  Úvod do programu

  Denná aj nočná hra. Skupina sa rozdelí na Tímy, každý tím dostane mapu terénu, prípadne niekoľko čeloviek a indície.
  vyrážajú na Hľadanie pokladu v podobe domácich páleniek. Musia pozbierať VŠETKY pálenky, ochutnať, uhádnuť druh, zapísať do záznamového zošita.


  O čo ide

  Potom sa podľa mapy vrátia na hotel a súťaž sa vyhodnotí. Počet druhov páleniek je variabilný, rovnako tak trasa a ďalšie detaily.

  Dĺžka programu: 1,5 – 3 hodiny (podľa dohody s klientom a počtu účastníkov)

  Zaradenie: celoročné denné – v lete aj podvečerná program

  Počet osôb: 10 – 30 vo viacerých skupinách.