Akcie v okolí

Tu nájdete aktuálné tipy kam sa môžete vybrať s partnerom alebo s deťmi v nedalekom okolí Horského hotela Hájenka*** .

Ponuka pobytov

Akciové a iné tematické pobyty za výhodné ceny v štýlovom Horskom hoteli Hájenka***. Vychutnajte si vytúžený oddych a pokojné chvíle.

Galérie fotografií

Viac ako množstvo slov určite povie prezentácia fotografií z interiéru, exteriéru a blízkeho okolia Horského hotela Hájenka***.

Ubytovanie

U nás sa Vám bude páčiť! Komfortné ubytovanie v tichom horskom prostredí, oáza pokoja v lone prírody, dychberúci výhľady do údolia a romantické prechádzky po okolí. Nielen toto všetko vám poskytne ubytovanie v Horskom hoteli Hájenka***. Tak poďte dalej…

Reštaurácia

V štýlovej reštaurácii nášho hotela spoznáte gastronómiu kombinujúci tradíciu s kreativitou nášho kuchárskeho tímu. Jedla sú pripravované z kvalitných surovín s dôrazom na čerstvosť a tradičné chute. Priamo v našej kuchyni sa vyrábajú domáce pirohy! Príjemné pocity z prostredia určite umocnia chvíle strávené v reštaurácii s krbom a fľašou kvalitného slovenského vína.

Firemné eventy

Konferenčné priestory v Horskom hoteli Hájenka*** sú štylové, avšak vybavené s dôrazom na moderné technologie, požiadavky prednášajúcich a pohodlie poslucháčov. Tím hotelu sa postará o to, aby ste sa aj pri práci cítili dobre!

Hájenka deťom

Náš hotel nezabúda ani na najmenších! Deti poďte sa hrať do detského kútiku s balónikmi nebo sa jašiť na detské ihrisko na svahu. Pre rodiny s deťmi pripravíme na izbu postieľku. Pri stravovaní poskytujeme pre deti detské porcie.

Wellness služby

Vo wellness zóne Horského hotela Hájenka*** môžete načerpať novú silu a energiu po náročnom pracovnom alebo športovom dni. Rozohriatá fínska sauna je tým pravým relaxom po celodennom lyžovaniu.

Voľnočasové aktivity a športové vyžitie

Myslíme si, že u nás sa nudiť rozhodne nebudete! Lyžovačku máte priamo pod nosom, turistické chodníčky všade po okoliu, zimné večery strávite pri fľaši vína a o všetky ostatné voľné chvíľky sa môžeme postarať my. Pripravíme akcie pre individuálnych klientov, ale aj pre náročnú firemnú klientelu.

Školské pobyty

Vďaka svojmu okoliu sme označovaní ako klimatické kúpele. Horský hotel Hájenka***, jeho služby a okolí sú ako stvorené pre konanie ozdravných pobytov, športových sústredení, lyžiarskych kurzov, škôl v prírode a školských výletov.

Svadobný deň

Charizmatický interiér hotela prevedený v prírodných tónoch a materiáloch a romantické výhľady do okolitej prírody sú ideálnou kulisou pre tie najkrajšie spomienky na Váš deň “D”. A náš tím sa postará o ostatné…

Pobytové balíčky

Využite skvelé ponuky balíčkov služieb, ktoré zahŕňajú ubytovanie, stravovanie a relaxačné aktivity.

Darčekový poukaz

Darujte svojim milým a blízkym, kamarátom alebo obchodným partnerom darček v podobe Darčekového certifikátu Hájenka!

O nás

Počiatky vzniku chaty Hájenka nás zavedú až na začiatok 70. rokov 19. storočia, keď na mieste súčasného horského hotela v časti Makov – Kasárne stála menšia drevená chatka. V tých časoch bola miestnym obyvateľstvom využívaná len sporadicky. Bohužiaľ, z tohto nádherného obdobia sa zachovalo len málo fotografií a väčšina z nich je v súkromných zbierkach.

Chata postupne v priebehu rokov menila svoj ráz a majiteľov. Od roku 2004 prešla rozsiahlou rekonštrukciou a prístavbou väčšej časti, všetko v réžii súčasných majiteľov. V apríli roku 2005 bolo vydané stavebné povolenie a mohla sa začať výstavba I. etapy Horského hotela Hájenka. 5. septembra bolo odsúhlasené stavebné povolenie II. etapy a nasledovala realizácia výstavby, Hájenka už dostávala výslednú podobu. Zodpovednosť za výber materiálov, celkového rozloženia izieb a vonkajšieho vzhľadu prevzali Ing. Roman Bojňanský a pán Peter Rolinec, ktorí realizovali svoju predstavu Horského hotela Hájenka*** v slovensko-valašskom štýle.

Vďaka usilovnosti a snahe tých, ktorí sa podieľali na všetkých realizačných prácach Horského hotela Hájenka, bolo možné v decembri 2005 otvoriť prvú zimnú sezónu. Úpravy terénu boli ukončené v lete roku 2006. Dnes už Horský hotel Hájenka*** dotvára neodmysliteľnú siluetu na úpätí svahu malebného vrchu Veľký Javorník.

Pri stavbe horského hotela brali majitelia ohľad na krásne prostredie, v ktorom je hotel situovaný – hotel má vlastnú čistiareň odpadových vôd, vlastnú studňu. Je vykurovaný ekologickým tepelným čerpadlom. Technické zázemie hotela je na vysokej technologickej úrovni, celé prízemie hotela je pokryté WiFi signálom. Hotel je nefajčiarsky.

Máme ambíciu osloviť domácu aj zahraničnú klientelu so záujmom o tiché prostredie a prijateľný komfort služieb. Naše služby sú vhodné pre rodiny s deťmi, pre športovo a rekreačne orientovaných klientov, pre ľudí, ktorí vyhľadávajú prírodu, kde ľudská ruka a moderná doba ešte nedokonali dielo skazy. Kombinácia okolitej prírody a ponúkaných služieb je priamo stvorená pre ozdravné pobyty pre deti a seniorov, hotel ponúka zázemie pre organizovanie spoločenských akcií, seminárov, školení a porád.